tszulczewski.pl

tszulczewski.pl

meble skandynawskie drewniane

meble skandynawskie drewniane Oni teraz zostały nazwane projektanta.

Podczas angielskiej okresu gruziński, jeden z najbardziej znanych mebli, Thomas Chippendale, zaczynał karierę. Stolarz byli specjaliści w craftingu drobne meble, co nazwalibyśmy jakości high-end. Interesującą rzeczą Chippendale było to, że nie był wynalazcą. Zamiast tego wziął najlepsze projekty z innych krajów i dostosować je do własnego stylu. Był pod silnym wpływem francuskiego rokoka, chiński i gotyku. Najbardziej znany jest ze swoich wielkich wzorów krzeseł iz powodu tych klasycznych wzorów trwa Jego imię.

W połowie 1700 roku, nie było dwóch braci, Robert i James Adam, który studiował architekturę we Włoszech. To właśnie w tym czasie, że Pompeje ruiny zostały odkryte. Pompeje to rzymskie miasto pochowany przez wybuch wulkanu w 79 AD. Odkrycie to było głównym punktem zwrotnym w aranżacji wnętrz. Wiele artefaktów greckich i rzymskich zostały odkryte. Te odkrycia miało miejsce, gdy bracia Adam studiowali architekturę, która jest również wtedy, gdy styl francuski Ludwik XVI był w modzie. Nagle rozległ się klasycznym ożywienie w wystroju wnętrz, zwłaszcza we Francji i Anglii.

We Francji, meble w stylu Ludwika XVI był znany jako neo-klasycznej. W Anglii, gdzie bracia Adam zostały projektowania mebli, styl był znany jako późnego gruzińskiego lub klasycznym stylu Odrodzenia. Adama bracia byli architekci w Anglii i czerpał inspirację z klasycznego rzymskiego okresu odrodzenia. Ponieważ bracia Adam byli architekci nie są przeznaczone tylko meble, ale także całe pokoje zaprojektowane w najdrobniejszych szczegółach i używane wielu rzymskich i greckich elementy w swoich projektach. Te style mebli są bogate i eleganckie w projektowaniu i uważane są ponadczasowe.

Inne słynne stolarz Anglicy George Hepplewhite i Thomas Sheraton. Hepplewhite czerpał inspiracje od Ludwika XVI neo-klasycznym stylu od klasycznego stylu odrodzenia Adama brata.

– autor artykułu