tszulczewski.pl

tszulczewski.pl

meble industrialne metalowe

meble industrialne metalowe

Klasyczna reprodukcji mebli

Meble w średniowieczu był zazwyczaj ciężkie, dębowe, ozdobione motywami rzeźbionymi w drewnie, w rzeczywistości, w Wielkiej Brytanii, szafa był często określany jako „Oakley,” ze względu na Dąbrowie stosowanych w budownictwie. Włoskiego renesansu z XIV i XV wieku przyniosły zmiany w projektach, w dużej mierze inspirowany wpływami grecko-rzymskich. Podczas XVII wieku, zarówno w Europie Południowej i Północnej, projekty stały się znacznie bardziej ekstrawaganckie i bogaty, często ze złoconych barokowych wzorów zawierających kwiaty i przewijane ornamentykę. W XVIII wieku, projekty mebli zaczęła się szybciej rozwijać, chociaż było kilka stylów, które należały głównie do jednego obszaru, takie jak neoklasycyzmu dominującej w całej Europie Zachodniej.

meble industrialne metalowe

Jak ciężkie dębowe stały się droższe, a co ważniejsze, trudniejszy do uzyskania, producenci mebli reprodukcji zaczął eksperymentować z innymi formami drewna takiego Yew i orzech. W Azji i innych częściach świata odkryto, bardziej egzotyczne drewna, takich jak mahoń zaczął być używany.

Producent mebli produkujemy meble reprodukcji niemal od pierwszego mebel został zbudowany. Thomas Chippendale, na przykład, słynny Brytyjski producent szafy, ma swoje wzory skopiowane do dnia dzisiejszego. Nawet już w 1700 roku jego projekty były powszechnie powielane, do punktu, gdzie było bardzo wiele przypadków wykorzystywania jego nazwy, a kupcy nadal odnoszą się do gotyku, chiński lub nawet irlandzkiego Chippendales. Wiele z tych późniejszych konstrukcjach z jego imieniem na niedźwiedzia małym stosunku do swoich oryginalnych wzorów i na pewno nie ma związku z jego firmy lub rodziny, chociaż wiele z tych egzemplarzy tego czasu stały się poszukiwanym antyków we własnym prawo, aw niektórych przypadkach kopiarki udało się prześcignąć oryginały w stylu i jakości.

– autor artykułu