tszulczewski.pl

tszulczewski.pl

meble skandynawskie do salonu

meble skandynawskie do salonu

Jak wybrać meble w stylu

Jak wybrać styl mebli, gdy istnieje tak wiele stylów? Jednym ze sposobów jest znalezienie styl mebli, które lubisz. Jeden, który sprawia, że ??czujesz się komfortowo, odzwierciedla styl życia i łączy się z wami na poziomie emocjonalnym.

Zanim zdecydujesz, jaki styl jest właśnie dla Ciebie, spójrzmy wstecz na historię wystroju wnętrz. Zróbmy emocjonalny związek lub przynajmniej interes w konkretnym stylu. Mówią, że każdy ma swoją historię do opowiedzenia i tak nie wystrojem. Projektowanie wnętrz rozpoczęła się w epoce kamiennej, kiedy jaskiniowcy zaczął rysować na ich wewnętrznych ścianach, każda osoba opowiadać swoją historię. Starożytny Egipt i Rzym miał głębokie zainteresowanie w ich wnętrzach, a także, zwłaszcza w zakresie projektowania architektonicznego.

Jak historia zainspiruje wzory mebli? Powrót na początku lat 1400 do 1700, style mebli pod wpływem sił politycznych. W rzeczywistości, to właśnie kraje dominujące w Europie, które miały największy wpływ na style mebli z tamtej epoki. Wiele z popularnych stylów mebli albo zostały nazwane po tym okresie, regionu lub monarchy kraju dominującej.

Gdy Hiszpania i Włochy były u władzy, styl mebli nazwano Morza Śródziemnego (Renaissance) styl, styl każdego kraju odzwierciedla własnej kultury. Wtedy, gdy zasilanie przesunięte do Francji, wybitnych style zostały nazwane królowie: Ludwik XIV (barok) stylu Ludwika XV (rokoko) Styl i Ludwika XVI (Neoklasycystyczny) stylu. Kiedy Napoleon przejął kontrolę Francji style tamtej epoki były Directoire i francuskiego imperium.

A teraz przenieść naszą uwagę angielskich stylów mebli. Jak powiedzieliśmy wcześniej, zwykle style dominujące zostały nazwane monarchów. Widzimy to w Queen Anne, Wilhelma i Marii lub angielskim gruziński (po King George) stylów. Jednak w połowie lat 1700-tych była cicha rewolucja ProAlu.pl – odlewanie aluminium w projektowaniu, który zmienił sposób style mebli zostały nazwane.

– autor artykułu